Informacje o Muzeum

Dlaczego "żywe" muzeum ?

Żywe Muzeum Porcelany to coś więcej niż eksponaty, to coś znacznie więcej jak mury, ściany... to opowieść, to bajka, to magia...

W Żywym Muzeum Porcelany staramy się przenieść Państwa do innego świata, świata zazwyczaj niedostępnego a pełnego fascynujących tajemnic, które mimo popularności porcelany, powszechnie nigdy nie trafiły pod strzechy.

     

Bo produkcja porcelany to coś więcej niż tylko czynności niezbędne by porcelana powstała.

Fabryka Porcelany AS Ćmielów zatrzymała w czasie ponadczasowe wartości i osiągnięcia pokoleń pracujących w porcelanie. Odtworzyła nie tylko wzory, ale przede wszystkim tradycje i wartości, bo porcelana to więcej niż szlachetny wyrób.

I właśnie o tej magii porcelany staramy się Państwu opowiadać w Żywym Muzeum Porcelany,
w którym fundamentem nie są stare, muzealne wyroby porcelanowe, a opowieść o tym ile wysiłku, ile miłości i ile pasji wymaga porcelana podczas procesu produkcyjnego, by później móc nas cieszyć swym pięknem, delikatnością i szlachetnością.

To tą pasją właśnie pragniemy się tu z Państwem dzielić, więc proces produkcyjny, o którym tu Państwu opowiadamy, i który prezentujemy, to punkt wyjścia do opowieści o wspaniałej porcelanie, o tradycji związanej z jej wyrobem, o tajnikach produkcji, o ludziach i o tym szczególnym miejscu, do którego porcelana zawitała ponad 200 lat temu, by zmienić je na stałe i zdeterminować.

Copyright © 4297 Żywe Muzeum Porcelany.
Projekt i realizacja online24.pl


zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.