Warsztaty Ceramiczne

Zrób to sam!

Samodzielne wykonanie porcelanowej figurki jest niezwykłym doświadczeniem.

W programie warsztatów uczestnicy mają możliwość:

  • wykonania róży,
  • pomalowania kotka piłkarskiego,
  • pomalowania filiżanki.

W ramach wszystkich proponowanych programów wykorzystujemy najlepsze materiały, zatem finalny wyrób jest jak najlepszej jakości.

Na warsztatach mogą przebywać jedynie osoby z wykupionym biletem wstępu na wybrany program.

PROGRAM 1

Program 1 polega na ulepieniu siedmiopłatkowej róży z plastycznej masy porcelanowej. Jest to najłatwiejszy z proponowanych programów.
Trwa ok. 25 - 40 minut. Wykonany wyrób jest zabierany przez uczestnika w stanie surowym (bez wypału). Cena biletu: 27 zł
Zobacz galerię zdjęć

 PROGRAM 2                                                                                                                              NOWOŚĆ!

Malowanie kotka piłkarskiego zaprezentowane zostało na zdjęciu poniżej (po stronie lewej). Uczestnicy otrzymują gotową figurkę kotka piłkarskiego (tzn.figurkę, która przeszła procesy: szkliwienia oraz wypalania) i za pomocą specjalistycznych farb szybkowypałowych mają możliwość ozdobienia wyrobu według własnego uznania lub według wzoru wykonywanego na figurkach produkowanych w Fabryce Porcelany AS Ćmielów. Czas przeznaczony na pomalowanie figurki to ok. 30 minut + 40 minut - wypalanie pomalowanej figurki.

Pomalowany wyrób zabierany jest przez uczestnika. Jeśli osoba, która wykonała figurkę nie może czekać jej wypalenie (lub w danym momencie nie jest możliwy wypał produktu) istnieje możliwość wysłania produktu kurierem na koszt odbiorcy.
Cena biletu: 110 zł

Zobacz galerię zdjęć

 

 

 PROGRAM 3

Uczestnicy programu 2 otrzymują od instruktora porcelanową filiżankę (tzn.filiżankę która przeszła procesy: szkliwienia oraz wypalania ) i za pomocą specjalistycznych farb szybkowypałowych mają możliwość ozdobienia wyrobu według własnego uznania lub według wzoru wykonywanego na figurkach produkowanych w Fabryce Porcelany AS Ćmielów. Czas przeznaczony na malowanie filiżanki to ok. 30 minut + 40 minut - wypalanie pomalowanej filiżanki.

Pomalowana własnoręcznie filiżanka jest produktem dekoracyjnym, nie nalezy jej traktować jako wyrób użytkowy.

Pomalowany wyrób zabierany jest przez uczestnika. Jeśli osoba, która wykonała figurkę nie może czekać jej wypalenie istnieje możliwość wysłania produktu kurierem na koszt odbiorcy.

Cena biletu: 150 zł‹

 

Wykonany przez Państwa przedmiot na pewno stanie się niezwykłą ozdobą lub prezentem dla bliskich.

     

Do udziału w warsztatach ceramicznych zapraszamy dzieci od 5-6 roku życia (program róża) i od 10 roku życia  na zajęcia z malowaniem porcelany (ze względu na trudność procesu zdobienia farbami ceramicznymi, młodsze dzieci mogą wziąć udział w zajęciach jednak nie gwarantujemy jak będzie wyglądać produkt po utrwaleniu dekoracji). W zajęciach mogą wziać również udział dzieci poniżej 5 roku życia (w przypadku malowania - poniżej 10 roku życia)  pod opieką rodzica, który musi wykupić bilet na warsztaty.


W przypadku warsztatów z dekorowaniem filiżanki lub figurki zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji telefonicznej zajęć (aby mógł odbyć się również wypał wyrobu po zajęciach, w innym wypadku mozliwy jest odbiór w kolejnym dniu roboczym lub wysyłka kurierem - koszt 25 zł).


Galeria zdjęć

Warsztaty odbywają się w grupach od 4 do 30 osób od poniedziałku do niedzieli, rozpoczynamy o godzinie 9.00 (na zajęcia zapraszamy o każdej pełnej godzinie, prosimy o wcześniejszą rezerwację udziału w warsztatach).

W przypadku wyboru programu 1 - ostatnia możliwość dołączenia do grupy warsztatowej jest o godzinie 15.00, w przypadku dwóch pozostałych programów zapraszamy do godziny 14.00 (w sezonie turystycznym maj - wrzesień). Poza sezonem letnim na warsztaty zapraszamy od godz. 9.00 do godz.14.00 (program róża) oraz do godziny 13.00 (pozostałe programy warsztatów).

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami i nowościami

www.facebook.com/Centrum.Porcelany.Artystycznej.Cmielow/ 

 

Zobacz galerię zdjęć

Copyright © 2019 Żywe Muzeum Porcelany.
Projekt i realizacja online24.pl


zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.