Warsztaty Ceramiczne

Pod okiem instruktora

Od maja 2010 roku ruszyły Warsztaty Ceramiczne, podczas których każdy uczestnik szkolenia samodzielnie, pod okiem instruktora wykonuje wyrób z masy porcelanowej lub pomaluje porcelanowego kotka piłkarskiego.

Doświadczeni instruktorzy prowadzą Państwa przez proces tworzenia porcelanowych cudeniek, aby w efekcie końcowym powstał piękny i niepowtarzalny wyrób. W Warsztatach Ceramicznych mogą brać udział dorośli oraz dzieci. 

Do udziału w warsztatach ceramicznych zapraszamy dzieci od 5-6 roku życia (program róża) i od 10 roku życia  na zajęcia z malowaniem porcelany (ze względu na trudność procesu zdobienia farbami ceramicznymi, młodsze dzieci mogą wziąć udział w zajęciach jednak nie gwarantujemy jak będzie wyglądać produkt po utrwaleniu dekoracji).

W zajęciach mogą wziać również udział dzieci poniżej 5 roku życia (w przypadku malowania - poniżej 10 roku życia)  pod opieką rodzica, który musi wykupić bilet na warsztaty.

              

Warsztaty podzielone są na trzy części, zgodnie z wybranym tematem uczestniczą Państwo w określonym programie:

Program 1 - róża z masy porcelanowej,

Program 2 - malowanie filiżanki,

Program 3 - malowanie kotka piłkarskiego.

Każdy program rozpoczyna się od udzielenia przez instruktora informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa, opisu wykorzystywanych materiałów oraz czynności jakie będą wykonane w celu otrzymania wyrobu finalnego. Następnie uczestnicy przystępują do pracy.

Prowadzący są do dyspozycji uczestników warsztatów, zarówno w kwestiach merytorycznych, jak również praktycznych. Na warsztatach mogą przebywać jedynie osoby z wykupionym biletem wstępu na wybrany program.

Wykonywanie oraz malowanie porcelanowych figurek są niezwykle pracochłonnymi czynnościami, o czym na pewno przekonają się wszyscy uczestnicy naszych warsztatów.

Zobacz galerię zdjęć

 

Warsztaty odbywają się w grupach od 4 do 30 osób od poniedziałku do niedzieli, rozpoczynamy o godzinie 9.00 (na zajęcia zapraszamy o każdej pełnej godzinie, prosimy o wcześniejszą rezerwację udziału w warsztatach).

W przypadku wyboru programu 1 - ostatnia możliwość dołączenia do grupy warsztatowej jest o godzinie 15.00, w przypadku dwóch pozostałych programów zapraszamy do godziny 13.30 (w sezonie turystycznym maj - wrzesień).  Poza sezonem letnim na warsztaty zapraszamy do godz.14.00 (program róża) oraz do godziny 13.00 (pozostałe programy warsztatów).

W przypadku braku technicznych możliwości wypału po odbyciu warsztatów (dotyczy to wcześniejszych rezerwacji dla grup oraz weekendów), zostaną Państwo poinformowani o tym, przed zakupem biletu
W przypadku warsztatów z dekorowaniem filiżanki lub figurki zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji telefonicznej zajęć (aby mógł odbyć się również wypał wyrobu po zajęciach, w innym wypadku mozliwy jest odbiór w kolejnym dniu roboczym lub wysyłka kurierem - koszt 25 zł).

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami oraz wydarzeniami


Zdjęcia

Copyright © 934 Żywe Muzeum Porcelany.
Projekt i realizacja online24.pl


zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.