Aktualności, promocje, ciekawostki

25 września 2021 roku

Wernisaż „Imaginarium. Tomasz Sętowski”

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim z Państwa, którym udało się przybyć na sobotni wernisaż wystawy.

Szczególnie dziękujemy  Tomaszowi Sętowskiemu, którego bardzo miło było nam gościć w Galerii Van Rij.

Wystawę IMAGINARIUM będzie można oglądać do 14 listopada. Zapraszamy więc i zachęcamy do zwiedzania wszystkich zainteresowanych niezwykłym światem onirycznych dzieł Artysty.

Poniżej prezentujemy relację fotograficzną z wernisażu.

10 maja 2021 roku

Wystawa „Łukasz Towpik: Izolacja”

Zapraszamy serdecznie na wernisaż pierwszej solowej wystawy prac malarskich Łukasza Towpika.

Termin Wystawy: 19.06.2021 – 30.07.2021
Miejsce: Galeria van Rij
ul. Sandomierska 243
Stara Fabryka Porcelany, Ćmielów

Oficjalne otwarcie wystawy zaplanowane na 19.06. o godzinie 16:00.

29 kwietnia 2021 roku

Od 4 maja 2021 roku nasze muzeum ponownie otwarte!

Już nie możemy się doczekać!

Od 4 maja 2021 roku będziemy mogli ponownie Was gościć w naszym muzeum.

Wszyscy zwiedzający w dniach 4-9 maja 2021 roku będą mogli skorzystać ze specjalnej promocji i otrzymają rabat 10% na zakup porcelanowych figurek w dniu zwiedzania (po okazaniu biletu wstępu w kasie sklepu) 😁

👉Obiekt będzie czynny codziennie od 9:00 do 18:00 (poniedziałek – niedziela)

‼️Wymagana rezerwacja zajęć: +48 535 588 960
lub +48 15 861 20 21 wew. 22

👩‍🦰 Zajęcia prowadzić będą nasze Panie Przewodniczki (nie ma możliwości zwiedzania bez przewodnika)

😷Działamy w reżimie sanitarnym – w obiekcie obowiązują maseczki

👉 Aby skorzystać z wybranych zajęć należy być odpowiednio wcześniej (zgodnie z ustaleniami podczas rezerwacji)

👉 Kawiarnia niestety będzie nieczynna.

Adres: ul. Sandomierska 243 w Ćmielowie

Możliwość płatności kartą

Darmowyparking

#muzeum #otwarte #ponowneotwarcie #4maja #majówka #zapraszamy #ćmielów #świętokrzyskie #porcelana #asćmielów

21-03-2021

Obiekt tymczasowo zamknięty

Szanowni Państwo,

Żywe Muzeum Porcelany AS Ćmielów od dnia 20 marca 2021 roku będzie tymczasowo zamknięte. Niedostępne będą również wszystkie atrakcje oraz Kawiarnia Leżąca Kotka.

Sklep firmowy będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 16:00

W czasie Wielkanocy sklep firmowy będzie zamknięty w dniach 3-5 kwietnia br.

29-01-2021

Ponowne otwarcie muzeum

Od poniedziałku, 1 lutego 2021 roku nasz obiekt zostanie ponownie otwarty.

Będziemy przyjmować gości w reżimie sanitarnym i po wcześniejszej rezerwacji.

Informacja i rezerwacja: +48 535 588 960 lub +48 15 861 20 21 wew.21

Wszystkie atrakcje będą dla Państwa dostępne.

Aktualny cennik biletów dostępny jest na naszej stronie.

Kawiarnia „Leżąca Kotka” pozostaje nieczynna.


7-11-2020

Obiekt tymczasowo zamknięty

W związku z obostrzeniami Żywe Muzeum Porcelany oraz wszystkie dostępne atrakcje jak również Kawiarnia Leżąca Kotka będą zamknięte do odwołania.

19-05-2020

Od 25 maja 2020 roku Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie będzie otwarte dla zwiedzających!

Drodzy Państwo startujemy 25 maja!
Od poniedziałku będzie otwarte Żywe Mzueum Porcelany w Ćmielowie oraz przyfabryczny sklep firmowy i będziemy mogli Państwa gościć 🙂

 W przypadku zwiedzania konieczna jest rezerwacja telefoniczna lub mailowa, na podstawie której będziemy planowali zwiedzanie danego dnia połączone z utrzymaniem rygoru sanitarnego w obiekcie. Osoby odwiedzające nas bez rezerwacji będą musiały stosować się do harmonogramu zwiedzania w danym dniu. W przypadku maksymalnego obłożenia 10 osób zwiedzających jednocześnie, czas oczekiwania na wejście może się wydłużyć.

Prosimy pamiętać także o maseczkach/chustach i rękawiczkach. Chcemy aby zarówno Państwo jak i nasi pracownicy czuli się bezpiecznie.

Prosimy o stosowanie się do nowych zasad funkcjonowania obiektu.
Poniższa grafika prezentuje nasze wytyczne.

Pierwsze zwiedzanie rozpoczynamy 9:15.
Ostatnia grupa zwiedza o 17:00 (w przypadku chęci skorzystania z większej ilości zajęć należy przyjechać odpowiednio wcześniej).

Informacja i rezerwacja telefoniczna:
+48 535 588 960
+48 15 861 20 21 wew. 22
mail: turystyka@cmielow.com.pl
strona: www.turystyka.cmielow.com.pl

BEZPIECZNE MUZEUM

 

Już wkrótce otwarcie Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie!

30-04-2020

W związku z COVID19 nasz obiekt i wszystkie jego atrakcje były zamknięte. Od 4 maja 2020 roku obiekty muzealne mogą być otwarte. 

Niestety w naszym obiekcie trwają jeszcze prace związane z wprowadzeniem wszystkich procedur bezpieczeństwa wymaganych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz zalecanych przez Polską Organizację Turystyczną.

Opracowujemy dokładny harmonogram działania – w jaki sposób będziemy mogli Państwa zaprosić do odwiedzenia nas tak aby zarówno Państwo jaki i nasi Przewodnicy mogli czuć się bezpiecznie.

Szczegóły podamy już wkrótce.

ŚNIEŻNOBIAŁE FERIE W ĆMIELOWIE

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas podczas ferii zimowych. Tutaj nie jest potrzebny śnieg aby miło spędzić czas.
Muzeum jest czynne codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00- 16:00 (ostatnie wejście z przewodnikiem o godzinie 15:00).
Zajęcia z przewodnikiem o pełnych godzinach. Aby wziąć udział warsztatach zapraszamy w godzinach od 9:00 do 13:00, później niestety udział w zajęciach może być utrudniony (w zależności od innych grup zwiedzających).

Jeżeli mają Państwo pytania lub chcą zarezerwować przyjazd (zwłaszcza z zajęciami warsztatowymi) prosimy o kontakt z naszymi przewodnikami pod numerami +48 535 588 960 lub +48 15 861 2021 wew. 22).

 

 


 

 

WERNISAŻ WYSTAWY „METAMORFOZY. OLBIŃSKI/OLBIŃSKI”

24-11-2018

Metamorfoza świata stała się motywem przewodnim wystawy Rafała Olbińskiego i jego córki Natalii. W Galerii van Rij odbył się wernisaż ekspozycji „Metamorfozy. Olbiński/Olbiński”. Nazwisko Olbiński przyciągnęło wielu miłośników sztuki.

Zaprezentowano na niej prace Rafała Olbińskiego, przedstawiające wodę i morze, idylliczno-surrealistyczny świat oraz 50 porcelanowych figurek wielorybów z ludzką twarzą zaprojektowanych i pomalowanych przez Natalię, a także grafiki artystki.

Główne przesłanie wystawy, to problem zanieczyszczenia świata, a szczególnie niszczenia oceanów Kontrast pomiędzy pięknem kolorowych obrazów Rafała Olbińskiego a współczesnymi widokami z zanieczyszczonych plaż podkreśla aranżacja galerii. Rzeki śmieci, pełne plastikowych butelek i foliowych torebek, które „przepływają” przez galerię utrudniały przemieszczanie się. Jeszcze przed przywitaniem gości można było usłyszeć z ust uczestników wystawy „te śmieci nam przeszkadzają”, „po co tu tyle butelek?”, „dlaczego te plastiki leżą na ziemi?”.

To właśnie było celem kurator wystawy Katarzyny Rij. Chciała usłyszeć od osób obecnych na wystawie: „TE ŚMIECI NAM PRZESZKADZAJĄ!” „NIE CHCEMY ICH TU!”. Wielu uczestników była zaskoczona takim przedstawieniem sztuki Rafała Olbińskiego, ponieważ jego twórczość nie była nigdy pokazywana w takim kontekście Artysta wyraził swoje zadowolenie, że może przez swoją sztukę, razem z córką „zabić w dzwony” i zwrócić uwagę, że „pokolenie Natalii to ostatnie pokolenie, które może coś zrobić abyśmy nie zniszczyli naszej planety”. Podkreślił również fakt, że dzięki pomysłowi kurator Katarzyny Rij „cała wystawa nabrała charakteru sztuki zaangażowanej”.

Metamorfozy, najczęściej kojarzące się ze zmianami na lepsze, czymś pozytywnym. tym razem ukazują to jak człowiek zmienia świat, niszcząc wszystko dookoła siebie. I tak bajkowy świat Rafała Olbińskiego z czystymi plażami i wodami oraz cudownym błękitem nieba płynnie przechodzi w świat Natalii Olbiński – rzeczywistość morskich stworzeń z ludzkimi twarzami, które noszą imiona greckich bogów mórz: Doris i Nereusz.. Artystka zwraca tymi rzeźbami uwagę, że życie na Ziemi rozpoczęło się w oceanach oraz że współcześnie człowiek niszczy ten piękny morski świat. Najbardziej symboliczne jest stworzenie postaci zwierząt z twarzą człowieka. Ma to uświadomić odbiorcom sieć zależności między światem ludzi i światem zwierząt. Oprócz 50 porcelanowych rzeźb, które zaprojektowała Natalia, a następnie podczas wizyty w ćmielowskiej manufakturze pomalowała własnoręcznie każde stworzenie, znalazły się wieloryby uszkodzone, „ułomne”, rozbite. Część z nich pływa pomiędzy plastikowymi odpadkami i wdziera się do świata Rafała Olbińskiego, podczas gdy pozostałe „wylądowały” na talerzach. Tak właśnie się dzieje, ostatecznie to człowiek staje się własnym katem, to on zjada „owoce” swego niszczycielskiego działania, ponieważ to na naszych stołach lądują np. ryby z zanieczyszczonych wód, które wcześniej posiliły się drobinkami plastiku pływającymi morzach i oceanach.

Wystawę będzie można oglądać w Ćmielowie do 30 marca 2019 roku. – To głos w ogólnoświatowej dyskusji na temat niszczenia oceanów i środowiska. Bardzo chcielibyśmy ją zaprezentować też w siedzibach Komisji Europejskiej oraz ONZ – powiedziała Katarzyna Rij, kurator wystawy.
Wystawę można oglądać codziennie w godzinach 9:00 -16:00.
Wstęp wolny po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym tel. +48 535 588 960.


WEEKEND ZA PÓŁ CENY 5-7 PAŹDZIERNIKA 2018 ROKU

12-09-2018
Drodzy Państwo,

Chcieliśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału w akcji organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polską Organizację Turystyczną oraz PKP Intercity „Weekend za pół ceny”

W dniach 6 – 7 października 2018 roku będzie można zwiedzić pierwsze w Polsce Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie kupując bilet za pół ceny. (Promocja obowiązuje od 5 października od godziny 17.00 niestety nasz obiekt jest o tej godzinie już zamknięty dla zwiedzających)

Promocja obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem muzeum, obejrzenie „na żywo” jak powstają porcelanowe figurki, jak wyglądają poszczególne etapy produkcji (w tym ręczne zdobienie wyrobów), wejście do wnętrza starego oryginalnego pieca do wypału porcelany. Podczas takiej wycieczki zdradzimy również sekret różowej porcelany.

Bilet normalny „za pół ceny”: 11 zł
Bilet ulgowy „za pół ceny”: 9 zł

Wejścia z przewodnikiem co godzinę. Godziny otwarcia 9:00-17:00. Ostatnie wejście do muzeum o godzinie 16:00

Zapraszamy osoby indywidualne oraz rodziny do odwiedzenia nas podczas tego weekendu.

Szczegóły akcji na stronie www.polskazobaczwiecej.pl

Close Menu