Obiekt tymczasowo zamknięty

Szanowni Państwo,

Żywe Muzeum Porcelany AS Ćmielów od dnia 20 marca 2021 roku będzie tymczasowo zamknięte. Niedostępne będą również wszystkie atrakcje oraz Kawiarnia Leżąca Kotka.

Sklep firmowy będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 16:00. W czasie Wielkanocy sklep firmowy będzie zamknięty w dniach 3-5 kwietnia br.

Wystawę można zwiedzić tylko w ramach oferowanych biletów pakietowych.

Wystawa Starej Porcelany to miejsce wyjątkowe. Zgromadzone są tu zbiory od początku produkcji fajansu, a później porcelany w Ćmielowie, przez eksponaty pochodzące z różnych okresów działalności fabryki, po porcelanę z lat 60. XX wieku. Prezentujemy również kilka współcześnie zaprojektowanych figurek.

Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który oprócz odpowiadania o tym co znajduje się w szklanych gablotach, chętnie udziela dodatkowych informacji, które pojawiają się w trakcie zwiedzania.

Sposób oprowadzania dostosowany jest oczywiście do grupy zwiedzających, w tym wieku uczestników zajęć. Dzieci i młodzież mimo poznawania historii na pewno się nie będą nudzić.

NIE TYLKO O HISTORII…

Określenie „stara porcelana” kojarzy nam się przed wszystkim z opowiadaniem o historii, właścicielach fabryki etc. 

Jednak nasza wystawa jest o wiele ciekawsza. Zbiory prezentowane są w taki sposób aby oprócz historii produkcji pokazać również formy jakie pojawiały się w różnych okresach, czy też sposoby dekoracji. W gablotach prezentowane są filiżanki oraz inne porcelanowe elementy serwisów, jak również porcelana dekoracyjna, wyroby użytkowe, ceramika przemysłowa oraz podróbki porcelanowych figurek,które wykonywano z innych materiałów.

Na  wystawie prezentujemy również zbiory porcelanowych figurek z różnych fabryk porcelany na świecie. 

CIEKAWY EKSPONAT

Wystawa została zaaranżowana w przestrzeni fabryki, w której odbywał się wypał dekoracji na porcelanie.

Dlatego też jednym z „eksponatów” prezentowanych na wystawie jest piec elektryczny tzw. mufel.  Sam piec jak również panel, za pośrednictwem, którego sterowano wypalaniem dekoracji na porcelanie to jeden z punktów zwiedzania wystawy.

WARTO WIEDZIEĆ

Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem w grupach do 25 osób od poniedziałku do niedzieli:

  • wejścia o pełnych godzinach;
  • w godzinach od 9.00 do 16.00 (maj – wrzesień);
  • poza sezonem turystycznym od 9.00 do 14.00 (październik – marzec); 
  • czas zwiedzania: 90 min. -2,5 godz. (w ramach pakietu);
  • dla grup powyżej 10 osób wymagana jest wcześniejsza  rezerwacja: +48 535 588 960 lub +48 15 861 20 21 wew. 22
  • grupy zorganizowane liczące więcej niż 25 osób dzielone są na dwie mniejsze i zwiedzają atrakcje równolegle różne atrakcje;
  • w przypadku zwiedzania przez grupy zorganizowane ok. 25 osobowe, zwiedzanie dla osób indywidualnych od może być możliwe dopiero w kolejnym wejściu, dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 535 588 960. 
  • minimalna wielkość grupy: 4 osoby.

Copyright 2018 AS Ćmielów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Facebook
Google+
Close Menu