W jakich godzinach otwarte jest Muzeum?

Poniedziałek – niedziela: 9:00 – 18:00 (w sezonie turystycznym letnim)
Poniedziałek – niedziela: 9:00 – 16:00 (od października do kwietnia)

Kiedy Muzeum jest zamknięte?

Nowy Rok, Wielka Sobota oraz 1.i 2. dzień Świąt Wielkiej Nocy, 1 listopada oraz 24-26 grudnia.
Muzeum zastrzega sobie prawo zamknięcia obiektu także w inne dni, o czym poinformujemy na stronie internetowej i Facebooku.

W jakich dniach i godzinach pracuje infolinia?

Poniedziałek – niedziela              9:00–18:00 (16:00 październik –  kwiecień)
Infolinia nie pracuje: w dni w których muzeum jest nieczynne.

Informacja i rezerwacja: +48 533 588 960 lub +48 15 861 20 21 wew.22

Kiedy najpóźniej powinnam/powinienem przyjechać aby skorzystać z wybranych atrakcji?

Aby móc skorzystać z konkretnych atrakcji zapraszamy co najmniej na godzinę przed zamknięciem obiektu. Poniżej lista atrakcji z godzinami ostatnich wejść:

  • Żywe Muzeum Porcelany: na godzinę przed zamknięciem (tj: 17:00 w sezonie letnim lub 15:00 Od października do kwietnia);
  • Wystawa Starej Porcelany, Galeria sztuki współczesnej, Pakiet Srebrny, Pakiet Srebrny Plus: na 2 godziny przed zamknięciem (tj: 16:00 w sezonie letnim lub 14:00 Od października do kwietnia);
  • Warsztaty Ceramiczne – program RÓŻA, Pakiet Złoty:  na 2 godziny przed zamknięciem (tj: 15:00 w sezonie letnim lub 13:00 Od października do kwietnia);
  • Warsztaty z malowaniem figurki lub filiżanki plus dodatkowe atrakcje ze zwiedzaniem – zapraszamy najpóźniej w godzinach 12:00-13:00 (zazwyczaj z możliwością wypalenia wyrobu w dniu zwiedzania), w przypadku późniejszego przyjazdu niestety wypał w tym samym dniu może być niemożliwy.

ZAKUP BILETÓW

Czy mogę kupić bilety na miejscu w kasie?

Bilety można kupić w kasie biletowej muzeum oraz w sklepie firmowym. Sprzedaż prowadzona jest na ok. 10-15 minut przed każdą pełną godziną.
Taka sprzedaż dostępna jest zarówno dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych.
Bilety można kupić jedynie na bieżący dzień. Sprzedający potwierdzi godzinę wejścia.

Na życzenie wystawiamy fakturę za zwiedzanie (w soboty oraz niedziele faktury nie są wystawiane, wysyłamy je kolejnego dnia roboczego na wskazany adres).

Czy muszę kupować bilety z wyprzedzeniem, czy będą na miejscu?

Bilety oczywiście można zakupić na miejscu w dniu przyjazdu.
Konieczny jest wcześniejszy kontakt (telefoniczny) i zgłoszenie wizyty w muzeum (niezależnie od wybranej opcji zajęć).

Czy mogę kupić bilety przez Internet?

Przez internet można kupić bilety na indywidualne wejścia (nie grupowe) do wybranych atrakcji przez stronę: www.as.cmielow.com.pl
Zakup biletu nie jest potwierdzeniem rezerwacji, jedynie uprawnia do odbioru biletu w formie pocztówki w dniu wizyty w Ćmielowie.
Wizytę należy potwierdzić telefonicznie lub mailowo – zwrotnie potwierdzone zostaną dzień i godzina zajęć.
Podczas wizyty należy okazać się elektroniczną wersją zamówienia lub podać imię i nazwisko oraz potwierdzić odebranie biletów.

Czy kupując bilet do kilku atrakcji muszę je zwiedzić jednego dnia?

Tak. W przypadku zakupu biletu wstępu pakietowego i zwiedzeniu części atrakcji, nie ma możliwości zwiedzenia pozostałych w innym terminie.

Czy po wykupieniu biletu wstępu na warsztaty dla dziecka, mogę przebywać z nim w sali, w której odbywają się zajęcia?

Niestety nie. Na zajęciach mogą przebywać tylko i wyłącznie osoby z wykupionym biletem wstępu i biorące udział w zajęciach wraz z instruktorem.

Zgodnie z Regulaminem dzieci poniżej 6 roku życia nie radzą sobie dobrze manualnie podczas zajęć warsztatowych i  w takim przypadku opiekun musi wykupić bilet na zajęcia wraz z biletem dla dziecka.

Czy honorujecie Kartę dużej Rodziny?

Tak. Przy zakupie biletów okazując Kartę Dużej Rodziny bilety można zakupić z rabatem 25%.
Rabat nie jest uwzględniany w przypadku istniejących promocji na pojedyncze atrakcje.

Czy nauczyciele zwiedzają bezpłatnie lub mogą kupić bilet ulgowy?

Jesteśmy muzeum prywatnym i nie udzielamy zniżek lub też nie oprowadzamy nieodpłatnie nauczycieli.

Czy mogę zapłacić kartą za bilety?

Tak oczywiście za bilety można zapłacić zarówno gotówką jak i kartą.

Czy mogę zapłacić za bilety przelewem po zwiedzaniu?

Niestety nie ma takiej możliwości. Za bilety należy zapłacić w dniu przyjazdu. W przypadku chęci opłacenia przelewem, wymagamy przedpłaty na konto. Zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem turystyka@cmielow.com.pl

ZWIEDZANIE

Jaki jest czas zwiedzania?

Zwiedzanie zajmuje od 1 do 4 godzin (w zależności od wybranych atrakcji). Bilety sprzedajemy jeszcze na 1 godzinę  i 15 minut  przed zamknięciem obiektu (tylko na zwiedzanie Żywego Muzeum Porcelany). Bilety do galerii , na wystawę czy warsztaty należy kupić wcześniej (3 godziny przed zamknięciem).
Po zakończonym zwiedzaniu czas na Wzorcowni – sklepie firmowym oraz w kawiarni jest ograniczony jedynie godzinami zamknięcia obiektu.

Mam rezerwację na konkretną godzinę — o której mam się pojawić?

Przy rezerwacji na konkretną godzinę należy zjawić się min. 10-15 minut wcześniej aby zakupić bilet lub  otrzymać bilet do zamówienia internetowego.

Czy można skrócić czas zwiedzania lub zajęć warsztatowych?

Niestety nie ma możliwości skracania zajęć. Zawierają one pewną narrację i są skonstruowane tak, by wykorzystać w pełni przeznaczony na nie czas. Skrócenie zajęć wiązałoby się z pominięciem jakiegoś elementu i skutkowało by przerwaniem ciągłości merytorycznej zajęć.

Jak zwiedzać Muzeum?

Wszystkie zajęcia w muzeum odbywają się z przewodnikiem/instruktorem.
Po wykupieniu biletu wstępu na wybrane atrakcje muzeum/warsztaty/wystawa/galeria należy zwiedzać z danym przewodnikiem, który po zakończonej części podziękuje za udział w zajęciach.
Wejścia do konkretnych atrakcji zazwyczaj są o pełnych godzinach, poza zajęciami w pełnych 25 osobowych grupach.

Czy między poszczególnymi zajęciami mogą pojawić się przerwy w zwiedzaniu?

Przerwy w zajęciach mogą się pojawiać zazwyczaj w przypadku udziału w wybranym programie warsztatów lub w przypadku gdy grupa zwiedzająca przechodzi do innej atrakcji niż wybrana przez nas. Taka przerwa może trwać od 15 do 45 minut. O czasie oczekiwania poinformuje osoba sprzedająca bilety.

Czy można jeść i pić na terenie muzeum?

Tylko w miejscach do tego przeznaczonych,

Czy można robić zdjęcia lub nagrywać filmiki?

Do użytku prywatnego: można wykonywać zdjęcia. Nie można nagrywać filmów na terenie obiektu.
W celach zawodowych i profesjonalnych prosimy o kontakt pod adresem mailowym biuro@cmielow.com.pl lub telefonicznie +48 861 20 21 wew. 21. Takie zgłoszenie powinno być co najmniej na jeden dzień przed przyjazdem (najpóźniej w piątek do 12:00, jeżeli nagranie ma odbyć się w weekend).

Kto może zwiedzać bezpłatnie?

Dzieci do 6 roku życia zwiedzają bezpłatnie, jednak nie mogą bezpłatnie wziąć udziału w warsztatach (konieczne jest wykupienie biletu wstępu na zajęcia).

Czy dzieci mogą samodzielnie zwiedzać Muzeum?

Dzieci poniżej 13. roku życia nie mogą przebywać na terenie obiektu bez opieki osoby dorosłej. Zachęcamy do towarzyszenia dzieciom w zwiedzaniu i warsztatach.

Czy obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych?

Tak, obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i starszych. Do galerii znajdującej się na 2 piętrze można dostać się windą, pozostałe części muzeum znajdują się w jednym poziomi(na parterze).