V WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

„ĆMIELOWSKIE KORZENIE. PONAD CZASEM.”

POD HASŁEM

„NIEPOZNANA, NIEPOJĘTA”

Praca plastyczna inspirowana historią japońskiej księżniczki, przedstawiająca projekt dekoracji figurki Sayako jest tematem czwartej edycji konkursu organizowanego przez szkołę podstawową nr 1 w Ćmielowie.

Wziąć w nim udział mogą uczniowie klas VI – VIII ze szkół całego województwa świętokrzyskiego. A cykl konkursów odbywa się pod nazwą 'Ćmielowskie korzenie. Ponad czasem”, w tej edycji z podtytułem 'NIEPOZNANA, NIEPOJĘTA”.

Figurka Sayako

Figurka Sayako w w wersji zdobienia Fabryka Porcelany As Ćmielów. Finaliści konkursu będą malować figurkę białą wg zaprojektowanej przez siebie dekoracji.

– W tym roku postawiliśmy na zwrócenie uwagi na złożoność kobiecej natury stąd hasło zaczerpnięte ze słów Kraszewskiego, które jest ukłonem w stronę kobiety. Przy okazji chcemy też pokazać bogactwo asortymentu słynnej fabryki. Dekorowaliśmy już filiżanki, kubeczki, patery, a w tym roku są to figurki – mówi Aneta Szczygieł, dyrektorka szkoły.
Zwycięzcy otrzymają w nagrodę Puchar Prezesa Fabryki Porcelany AS Ćmielów Adama Spały, która jest współorganizatorem konkursu, ale nie tylko. Najważniejszą nagrodą jest możliwość zrealizowania swoich projektów w ramach warsztatów ceramicznych w fabryce. Zostaną one wypalone w piecach i przekazane laureatom.
Dodam, że autorką projektu figurki księżniczki Sayako jest Katarzyna Rij, a model, który powstał w 2006 roku nawiązuje do wzornictwa lat 60-tych. Główną rolę grała w nim oszczędność bryły, podkreślona jedynie zdecydowaną kolorystyką.
Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej szkoły.

https://sp1cmielow.edupage.org/a/konkurs

#konkurs #konkursplastyczny #ćmielów #województwoświętokrzyskie #świętokrzyskie